Sukces konferencji Tato.Net 2023!

Sukces konferencji Tato.Net 2023!

Spotkani ojców Tato.Net

W ostatnią sobotę października pod hasłem “Siła i czułość” w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach Tato.Net zorganizowało po raz XV. spotkanie dla ojców z Polski i ze świata. Zjazd dla setek uczestników wypełniły prelekcje, warsztaty, w których zaproszeni eksperci dzielili się swoją wiedzą i życiowym doświadczeniem. Wszystko po to, by inspirować mężczyzn chcących odnajdywać się w roli taty we współczesnych, pełnych wyzwań czasach. Pierwsze relacje zdają się potwierdzać, że zgodnie z zamierzeniem organizatorów, tak też się stało.

 

Ojcowskie postawy w rodzinnym chaosie

Wśród wielu ważnych wystąpień, mieliśmy okazję wysłuchać także prelekcji prof. Michała Michalskiego. Prezes IWORIS, ale przede wszystkim mąż i tata w swoim wykładzie poświęconym ojcostwu postawił pytanie: "Jakie są męskie sposoby na rodzinny chaos?".

"Ojcostwo w dzisiejszych czasach, to nie tylko wyzwania, ale i pułapki. Często w naszej chęci do działania, popełniamy błędy" - mówił profesor Michalski. Analizując różne postawy ojców, definiował je następująco: "Mamy 'Ojca - wyścigowego wychowawcę', który pragnie natychmiastowych efektów w wychowaniu dzieci. Z kolei 'Ojciec - dobry wujek' koncentruje się wyłącznie na zabawie, zapominając o głębszym zaangażowaniu. Jest jeszcze 'Ojciec - wypalony', który mimo osiągnięć zawodowych, czuje wewnętrzny dyskomfort i przenosi frustrację na swoją rodzinę".

W konkluzji swojego przemówienia prof. Michalski podkreślił, że “warto przyjrzeć się bliżej swojej postawie ojcowskiej”. 

Zastanówmy się, co możemy poprawić, by uniknąć chaosu w naszych domach" - poddawał refleksję. Ten głęboki przekaz został ciepło przyjęty przez słuchaczy. Wielu z nich podkreślało, jak ważne są takie przemyślenia w kontekście roli ojca w XXI wieku.

 

 

Największa wartość? Relacje i wymiana doświadczeń!

Po wielu godzinach z inspirującą treścią, postanowiliśmy zapytać o wrażenia z konferencji samych jej uczestników.

"Najpierw musiałem sprawdzić, na jakie wydarzenie się wybieram. Miałem spore oczekiwania i mogę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Większość prelekcji, mimo iż była ograniczona czasowo, dostarczyła skondensowanej wiedzy, której nie znajdziemy w innych miejscach" - mówi Marcin Bergchauzen. Nasz rozmówca zaznacza przy tym, że dla niego kluczową wartością było przeciwstawienie się "lenistwu i bylejakości”. 

"Czy zamierza Pan wrócić na kolejną edycję konferencji? "Jeśli poziom spotkania zostanie utrzymany, to z pewnością tak. Zamierzam nawet zachęcić do udziału innego znajomego, też ojca" - przyznaje. To, co wydaje się być największym atutem konferencji i co zresztą mocno wybrzmiewało w kuluarach, to możliwość nawiązywania relacji z innymi ojcami. "Spotkanie z tak wieloma inspirującymi mężczyznami daje wiele do myślenia. To okazja, aby dowiedzieć się od innych, jak radzą sobie z wyzwaniami ojcostwa w dzisiejszych czasach", podkreśla Marcin Bergchauzen.

Męska torba inspiracji

Każdy z uczestników konferencji poza ogromnym ładunkiem wiedzy, otrzymał też coś bardziej przyziemnego: pakiet startowy. W worku Tato.Net były informatory oraz książka dra Joaquina G. Moliny pt. "Kim jest mężczyzna?", która starając się odpowiedzieć na to fundamentalne pytanie, może stać się cennym przewodnikiem na drodze do spełniania się w roli ojca w XXI wieku.

Wielu uczestników już teraz z niecierpliwością oczekuje na kolejną edycję tego niezwykłego spotkania. Tato.Net pokazało, jak ważna i potrzebna jest platforma wymiany doświadczeń dla współczesnych ojców. Jak istotna jest wspólnota, którą tworzą uczestnicy. To ona daje nadzieję na to, że każdy tata znajdzie tu wsparcie i inspirację do bycia lepszym ojcem na co dzień.

“Być mężczyzną” też obecny!

Na koniec warto dodać, że wydarzenie po raz kolejny odbyło się pod patronatem portalu "Być Mężczyzną". Nasza redakcja nie tylko wspierała konferencję, ale także miała swoje stoisko na miejscu. Spośród wielu znanych prelegentów, kilkoro z nich stanęło też przed naszą kamerą, by podzielić się swoimi doświadczeniami. Wśród nich byli m.in. Joszko Broda - znany muzyk i twórca zespołu “Dzieci z Brodą”, Andrzej Lampert - piosenkarz i śpiewak operowy oraz Andrzej Mierzejewski z kabaretu Smile. Już niedługo także i Wy dowiecie się co mieli do powiedzenia! Szukajcie tych rozmów na naszym portalu i na kanale na Youtube.

Bądźcie czujni, bo warto!

 Wybrane dla Ciebie

HTML Button Generator